تبلیغات
ریاضیات نقی زاده - اعتراض خانواده ها و دانش آموزان به آیین نامه انتخاب رشته

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برخی کاربران نسبت به آئین نامه جدید هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش اعتراض دارند. 
بنابر اعلام آموزش و پرورش امسال انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان در پایان دوره اول متوسطه شامل این موارد است: نمرات درسی با ۳۵ امتیاز و امتیازات مشاوره‌ای با ۶۵ امتیاز که جزییات آن نیز بدین صورت است: نظر والدین با ۵ امتیاز، نظر مشاوران مدارس با ۱۰ امتیاز، نتایج آزمون‌های استعدادسنجی با ۳۰ امتیاز، نمرات تحصیلی دانش‌آموز با ۳۵ امتیاز و نظر معلمان ۱۰ امتیاز و نظر دانش‌آموز ۱۰ امتیاز.
اما برخی کاربران در صفحه مشکلات مردم اعلام کرده اند که با این آیین نامه برخی با معدل بالای ۱۹ به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای یا علوم انسانی هدایت شده‌اند.
از سوی دیگر یکی از اصلی ترین مشکلات هدایت تحصیلی محدود بودن ظرفیت رشته ها در مناطق است یعنی عملا علاقه، معدل و استعداد خیلی ملاک نیست و پذیرفته شدگان در هر رشته بر اساس بالاترین امتیاز، در ثبت نام پذیرفته می شوند.
در پاسخ به این اعتراض ها علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: این بسته‌ها به نفع دانش آموزان و سیستم آموزش کشور است و مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است که با توجه به تجربیات داخلی و جهانی تدوین شده است.
وی با بیان اینکه خانواده‌ها و دانش‌آموزان باید در خصوص این بسته‌ها توجیه شوند، گفت: ما این بسته‌ها را با توجه به چهار عامل موثر علاقه، استعداد، نیاز کشور و امکانات آموزشی تدوین کرده‌ایم که امیدواریم رشد و توزیع متوازن رشته‌های تحصیلی را از این طریق به دست آوریم.

 
طبقه بندی: انتخاب رشته تحصیلی، 
ارسال توسط حسن نقی زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سئوالات امتحان ریاضی پایان ترم چگونه طرح شود؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ