تبلیغات
ریاضیات نقی زاده - آموزش آنلاین در مدارس

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1395

گودرز شاهمرادی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «نسیم‌آنلاین» اظهار کرد: مدارس آموزش از راه‌دور کار خود را با مشارکت بخش غیردولتی توسط مؤسسان آغاز کرده و در حال حاضر هزار و 656 مدرسه آماده تحصیل دانش آموزان است.

وی ادامه داد: در سال گذشته نزدیک 200 هزار دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند و مدارس آموزش از راه‌دور آمادگی دارد تا 600 هزار دانش‌آموز را هم تحت پوشش خود قرار دهند.

شاهمرادی با بیان اینکه مدارس آموزش از راه‌دور دو گروه دانش آموز را می‌تواند تحت پوشش خود قرار دهد، افزود: یک گروه دانش آموزان لازم التحصیل هستند که به دلایلی قادر نیستند در مدارس دیگر ثبت‌نام کنند و در مقطع متوسطه اول و دوم آمادگی داریم به این گروه دانش آموزان خدمات ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روش آموزش از راه‌دور به صوررت نیمه حضوری و غیرحضوری است برخی دانش آموزان به دلیل اینکه سرپرست خانواده هستند نمی‌توانند در مدارس به صورت حضوری حضور یابند و برای اینکه از هدف اصلی خود یعنی تحصیل بازنمانند می‌توانند از طریق آموزش از راه‌دور به تحصیل خود ادامه دهند.

مدیر آموزش از راه‌دور وزارت آموزش و پرورش گفت: گروه دوم نیز دانش آموزان بزرگسال از همه اقشار هستند که به هر دلیلی از تحصیل بازمانده‌اند و در ظرفیت متوسطه اول و دوم می‌توانند در مدارس آموزش از راه‌دور به تحصیل خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تحصیل در مدارس آموزش از راه‌دور به گونه‌ای است که با یک هزینه نازل افراد می‌توانند تحصیل کنند.

شاهمرادی اذعان داشت: برنامه‌های مدارس آموزش از راه‌دور، ضمن کیفیت بخشی در سال جاری رویکرد جدی به موضوع ورود به عرصه‌های الکتریکی و استفاده از فضای مجازی را نیز دارد.

وی افزود: امسال اولین بسته آموزش غیرحضوری الکترونیکی را که هم می‌شود از فضای اینترنتی استفاده کرد و همچنین در فضای موبایل می‌شود از آن بهره گرفت به مدارس ارسال می‌شود.

مدیر آموزش از راه‌دور وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: شعار در مدارس آموزش از راه دور "آموزش از راه دور آموزش آسان و با کیفیت، همیشه و همه جا و برای همه است" لذا زمینه های فراهم شده تا آموزش در حوزه آموزش از راه‌دور به شکلی آسان صورت می گیرد.

وی افزود: هر کسی می تواند به سهولت از ظرفیت آموزشی استفاده کند و بر همین اساس امسال تکیه آموزش از راه‌دور در بخش کیفیت بخشی بر روی محتوای آموزشی بیشتر است.

شاهمرادی با بیان اینکه مدل های مختلف منابع در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: در گذشته کتاب خودآموزی وجود داشت اما امسال بسته‌های آموزشی هم به آن افزوده شده است.

مدیر آموزش از راه‌دور وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه کیفیت بخش اصلی و اساسی به شمار می‌رود آموزش آنلاین هم به تدریج وارد مدارس می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال جشنواره قلم 2 اجرا می شود و رویکرد جشنواره گرایش دانش آموزان به کارآفرینی است.

شاهمرادی گفت: آموزش نیروی انسانی و استفاده از حداکثر ظرفیت جزء برنامه های اصلی آموزش و پرورش در حوزه آموزش از راه‌دور است.
طبقه بندی: مقاله علمی و آموزشی، 
ارسال توسط حسن نقی زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سئوالات امتحان ریاضی پایان ترم چگونه طرح شود؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ