مرتبه
تاریخ : جمعه 1 بهمن 1395

تقلب! بی تردید یکی از دغدغه های مهم مسئولان برگزاری امتحانات - در همه سطوح آموزشی و در همه کشورها - نظارت دقیق در برگزاری امتحانات و آزمون ها و جلوگیری از تقلب دانش آموزان و دانشجویان است.

گرچه قصد نداریم در این مطلب به بررسی دلایل روی آوردن دانش آموزان به مقوله تقلب در امتحان و همچنین تقلب اینترنتی در نوشتن تکالیف یا مقالات بپردازیم، ولی بعضاً نظام آموزشی یک کشور و سطح سختگیری های متداول در پذیرش دانش آموزان و دانشجویان در امتحانات سبب بروز تخلفاتی (بخوانیم تقلبات!) می شود که با گذر زمان، شیوه های بسیار متنوعی را به خدمت می گیرد.

بدون شک پیشرفت روزافزون تکنولوژی و فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی نیز زمینه های بروز تقلب را بیش از پیش سهل و آسان می کند. کار مسئولان قطعا نمی تواند و نباید به 'نظارت' خلاصه شود و شاید بهتر است بازنگری هایی در کیفیت (و البته کمیت) آموزش، نظام های آموزشی و همچنین ارزیابی سطوح دانش و توانایی افراد، صورت پذیرد.

خبرگزاری رویترز (جون 2014):

آنچه در تصویر می بینید یک پلیس در شهر شن یانگ (مرکز استان لیائونینگ) چین، یک عینک مجهز به دوربین را در دست دارد که هنگام تقلب یکی از دانش آموزان، متوجه آن شده بودند. این دانش آموز سوالات را با این دوربین به خارج از محل امتحات می فرستاده و دوستش نیز پاسخ آنها را از روی کتاب برای او می خوانده است. بر روی این سکه، یک گیرنده صوتی نصب بوده است!

تقلب!

منبع:آی هوش

بقیه در ادامه مطلب....

تصاویری دیگر از این گونه خلاقیت ها و بهره گیری از فناوری در انجام تقلب!

تقلب!

تکنولوژی در خدمت تقلب!

تکنولوژی در خدمت تقلب!

 

سطوح امنیتی اعمال شده در برگزاری این امتحانات در چین

نظارت و مراقبت در برگزاری امتحانات!

نظارت و مراقبت در برگزاری امتحانات!

نظارت و مراقبت در برگزاری امتحانات!

 
طبقه بندی: مقاله علمی و آموزشی، 
ارسال توسط حسن نقی زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سئوالات امتحان ریاضی پایان ترم چگونه طرح شود؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ