تبلیغات
ریاضیات نقی زاده - مطالب شهریور 1394
 
ریاضیات نقی زاده
کی نگاهمان به نگاهت می افتد . یا صاحب الزمان(عج)
درباره وبلاگ


به امید پروردگار متعال قدمی هرچند کوچک برای پیشرفت کشورمان برداریم.

مدیر وبلاگ : حسن نقی زاده
نویسندگان
سه شنبه 31 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده
افسران - خوب است "بدانیم............ .... "
امام علی (ع)

لا تَفرِحَنَّ بِسَقطَةِ غَیرِکَ لا تَدری ما یُحدِثُ بِکَ الزَّمانُ ؛

از زمین خوردن کسی شاد مشو ، که نمی دانی گردش روزگار
برای تو چه در آستین دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده
افسران - ««بهترین زیبایی های خلقت»»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 26 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده

علی باجلان، روانشناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: راهکاریهای مختلف و فراوانی برای تقویت حافظه وجود دارد.
وی گفت: روانشناسان حافظه را به سه دسته تقسیم می‌کنند: حافظه فوری، حافظه کوتاه مدت و حافظه درازمدت. برای مثال هنگام رانندگی وقتی یک ماشین از کنار ما عبور می‌کند، مدل آن در حافظه فوری قرار می‌گیرد و بعد از چند دقیقه نمی‌توانیم بگوییم مدل آن ماشین چی بوده است؟!
باجلان ادامه داد: اگر هنگام ورود اطلاعات در حافظه فوری تکرار و تمرین صورت بگیرد، اطلاعات وارد حافظه کوتاه‌مدت می‌شود. به طور معمول هفت آیتم در حافظه کوتاه‌مدت قرار می‌گیرد. با تمرین و تکرار پی‌درپی اطلاعاتی که ملکه ذهن می‌شوند از حافظه کوتاه‌مدت به حافظه درازمدت انتقال می‌یابند. وقتی از تقویت حافظه صحبت می‌شود منظور از تقویت حافظه درازمدت است. افراد در انباشت اطلاعات در حافظه درازمدت متفاوت هستند.
وی ادامه داد: هر چقدر مطالعات فرد بیشتر باشد و از ذهن خود بیشتر کار بکشد صرفاً حافظه قوی‌تری هم خواهد داشت. حل کردن جدول، درگیر کردن ذهن، حل مسائل ریاضی و ... ورزش‌های ذهنی برای بالا بردن توانایی مغز و گنجایش آن است.
هچنین وی افزود: روش‌های بسط‌دهی از جمله روش‌های موثر برای تقویت حافظه هستند. بسط‌دهی یک موضوع و تکرار آن به صورت ریتمیک و یا نشانه‌گذاری‌های معنادار روش‌های مفیدی برای افزایش حافظه می‌باشد. جعبه‌های لایتنر و یا همان فلش‌کارت‌های آموزشی از این روش پیروی می‌کند. با شباهت‌سازی و نشانه‌گذاری بعضی از لغات زبان خارجی می‌توان در حافظه بلندمدت معنای آن‌ها را ذخیره کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده
افسران - ........
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده

با سلام خدمت همه عزیزان در پست قبلی بودجه بندی پیشنهادی مربوط به ریاضی پایه نهم رو براتون قرار داده بودیم در این پست نیز بودجه بندی پیشنهادی دیگری را از پایه نهم و همچنین بودجه بندی های جدیدی رو متناسب با تغییرات کتاب های ریاضی هفتم و هشتم که توسط گروه ریاضی متوسطه اول استان هرمزگان تنظیم و تهیه گردیده را برای استفاده شما عزیزان قرار داده ایم

Riazi7.ir

بودجه بندی ریاضی هفتم

بودجه بندی ریاضی هشتم

بودجه بندی ریاضی نهمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :Riazi7.ir
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 22 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده

بارم بندی و بودجه بندی ریاضی پایه نهم که توسط خانم مریم هاشمی آماده شده است ، در صفحه منابع پشتیبانی تالیف کتاب ریاضی پایه نهم  وب سایت دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی گروه درس ریاضی قرار گرفته است را جهت دریاف شما آماده کرده ایم .


بارم بندی ریاضی نهم


بودجه بندی ریاضی نهمRiazi7.ir
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دلیل ناآرامی و شیطنت کودک بادی مشخص شود که از نشانه‌های بیش‌فعالی و یا ویژگی‌های معمول دوران کودکی است.
به گزارش خبرنگار كلینیك گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروزه بسیاری از پدران و مادران گران شیطنت کودکان خود هستند و با مشاهده حالت بی‌قراری و ناآرامی گمان می‌کنند که فرزندان آن‌ها دچار اختلال بیش‌فعالی یا ADHD شده‌اند. گاهی عده‌ای از پدرومادرها در مقابل این رفتار کودکانشان کنترل خود را از دست می‌دهند و کودکان را به شدت کتک می‌زنند و یا آن‌ها را تهدید می‌کنند
 
آیا هر کودک شیطونی بیش‌ فعال است؟
برای این‌که بدانیم دلیل ناآرامی و شیطنت کودک ما اختلا بیش‌فعالی است یا این از نشانه‌های معمول دوران کودکی است باید انواع بیش‌فعالی در کودکان و نشانه‌های آن را بشناسیم.
 
دکتر علی باجلان روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تشخیص بیش‌فعالی در کودکان گفت: خیلی از والدین کم‌حوصلگی، استرس و اضطراب در سنین 2 تا 3 سالگی کودک خود را پیش روانشناس یا روانپزشک می‌برند و به‌گونه‌ای علائم کودک را بیان می‌کنند  که متأسفانه کودک بیش‌فعال شناسایی می‌شود در حالی که برای تشخیص بیش فعالی در کودکان باید از سنین 7 سالگی به بالا بررسی‌های لازم انجام شود.
 
وی افزود: بیش فعالی در کودکان با توجه به علائم و نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد به سه دسته بیش فعالی جسمانی، روانی و تلفیقی از این دو تقسیم می‌شوند.
بقیه در ادامه مطلب.....


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 محمد دریایی متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی اظهار داشت: پزشکان طب سنتی بر این عقیده هستند که خوردن چند نوع غذا با یکدیگر به معده آسیب وارد می‌کند و موجب اختلال هضم می‌شود.

به گزارش تسنیم ، به گفته وی دردهای مفصلی نیز از پیامدهای خوردن چند غذا با یکدیگر است. بر هم خوری و با هم خوری بسیار به معده آسیب وارد می‌کند. سلامت معده یعنی سلامت همه اعضاء بدن. خوردن غذا با معده پر در حالی که معده در حال هضم غذای قبلی است بسیار برای معده مضر است چرا که سیستم هوشمن بدن را به تحیر می‌اندازد.

افزودن گلاب و زعفران به غذا اشتها را افزایش می‌دهد

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی افزود: افزودن گلاب و زعفران به غذا خود مشام سیستم گوارش را صفا می‌بخشد و اشتهای افراد را به غذا می‌افزاید. همیشه زمانی که عطش واقعی وجود دارد آب خورده شود عطش غیر واقعی را می‌توان از اینجا تشخیص داد که شخص با آب خوردن تشنگی اش برطرف نمی‌شود و به اصطلاح تشنگی کاذب دارد و در این زمان بیشتر به آب میل پیدا می‌کند.

افراد برای رفع تشنگی کاذب خود از آب گرم استفاده کنند
دریایی خاطرنشان کرد: در این زمان بهتر است که افراد برای رفع تشنگی خود از آب گرم استفاده کنند و مقداری عسل در آن بریزند که می‌تواند بهتر تشنگی را برطرف کند. همچنین همراه با غذا آب خوردن خیلی مضر است و باعث سوءهاضمه می‌شود. یکی از علل بروز کبد چرب و تجمع چربی در کبد مصرف بلافاصله آب بعد از غذا است, مخصوصا اگر آب بسیار سرد باشد چرا که هضم غذا مختل می‌شود و کبد توانایی کارش کاهش پیدا می‌کند. همچنین نوشیدن آب سرد بعد از غذاهای گرم, ترشی‌ها, شیرینی‌ها و بعد از حمام به شدت مضر است.
 آفتابنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 17 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده

سیستم بینایی ما طوری تنظیم شده است که ما بتوانیم در محیطی سه بعدی و سرشار از نور، سایه، رنگ، بافت و اشیاء و اشکالی متنوع و متعدد در فواصل دور و نزدیک ببینیم . بسیاری از ما بدون توجه به اینکه ایجاد تصویری صحیح از جهان اطراف ما برای سیستم بینایی و مغز چه عملیات پیچیده ای به همراه دارد، دیدن را امری ساده و پیش پا افتاده تلقی میکنیم.

خطای دید(نام‌های دیگر: خطای باصره، خطای بصری، خطای چشم) به احساس دیدن تصاویری گفته می‌شود که فریبنده یا گمراه کننده هستند. در این حالت اطلاعاتی که بوسیله چشم جمع آوری شده و توسط مغز پردازش می‌گردد منجر به درک تصویری می‌شود که با واقعیت آن تصویر تطابق ندارد. در تصویر سه ظرف زیر به سینی نگاه کنید لبه های سینی را بطرف پایین می بینید ولی اگر از لبه انتهایی به سینی نگاه کنید متوجه خطای دید خواهید شد. لبه های انتهایی دایره ای شکل سینی در واقع بطرف بالا است.


خطاهای دید جالب و دیدنی (3)Lilac-Chaser.gifCafé wall.svg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده
افسران - حجاب خانواده آقای گل جهان + عکس
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آیا هنگام محاسبات ریاضی در حضور دیگران کف دست‌تان عرق می‌کند، ضربان قلب‌‌تان بالا می‌رود یا احساس خفگی می‌کنید؟ نگران نباشید، این فقط شما نیستید که در مواجهه با اعداد دچار اضطراب و ترس ناگهانی می‌شوید. حتی انجام یک محاسبه ساده مثل جمع زدن صورتحساب رستوران ممکن است عرق سرد بر پیشانی بعضی‌ها بنشاند. در واقع، اضطراب ریاضی که به آن ترس از ریاضی نیز گفته می‌شود، شباهت زیادی به ترس از صحنه دارد. علت ترس از صحنه مواردی نظیر ترس از اشتباه کردن مقابل جمع، ترس از فراموش کردن دیالوگ‌ها و ترس از قضاوت شدن ذکر شده و اضطراب ریاضی نیز با این نوع ترس‌ها بی‌ارتباط نیست.

اضطراب ریاضی چیست؟
اضطراب ریاضی به ترس از اعداد گفته می‌شود. این نوع ترس یک وضعیت روانی شایع است که بارها از سوی روان‌شناسان مورد مطالعه قرار گرفته تا علل و پیامدهای آن مشخص شود. به زبان ساده، وقتی سعی می‌کنید یک محاسبه را در حضور دیگران انجام دهید، ناگهان همه اعمال ریاضی از ذهن‌تان پاک می‌شود؛ انگار هرچه بیشتر تمرکز می‌کنید، کمتر یادتان می‌آید. اما در بسیاری از موارد، اگر همان محاسبه را در خلوت انجام دهید، احتمال خطا به مراتب پایین‌تر است.
 
روان‌شناسان می‌توانند اضطراب ریاضی را فقط از طریق توزیع پرسشنامه اندازه‌گیری کنند. آنها از پرسش‌شوندگان می‌خواهند احساسات خود را در مواجهه با انواع موقعیت‌ها و تمرین‌های وابسته به ریاضی از باز کردن کتاب ریاضی گرفته تا شرکت در یک امتحان مهم ارزیابی کنند. با این‌که مطالعه اضطراب ریاضی بیشتر روی دانش‌آموزان انجام گرفته باید توجه داشت که این ترس به سنین مدرسه محدود نمی‌شود، بلکه دانشجویان و بزرگسالان نیز ممکن است آن را تجربه کنند.
 
اضطراب ریاضی چطور‌مغز را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؟
مطالعات نشان می‌دهد ریاضی بالقوه خطرزا نیست، اما می‌تواند موجب بروز واکنش‌های فیزیکی نظیر ترشح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) شود که از جمله مشخصات واکنش ستیز یا گریز است. بعلاوه مشاهده شده انجام محاسبات ریاضی موجب فعال شدن ماتریس درد در مغز می‌شود؛ یعنی همان قسمتی از مغز که هنگام بروز جراحات به کار می‌افتد. ناگفته نماند ترس از ریاضی مانند بسیاری از ترس‌های دیگر معمولا بی‌پایه و اساس است، اما در هر صورت مسلم است که این اضطراب عملکرد مغز را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
 
بقیه در ادامه مطلب.......


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده

اگر A و B دو مجموعه باشند، می‌گوییم A زیرمجموعه یا جز B است هرگاه هر عضو A در B نیز موجود باشد. در این صورت می‌گوییم مجموعهٔ A زیرمجموعه یا جز B است یا B یک ابرمجموعه یا حاوی مجموعهٔ A است. همچنین اگر A زیرمجموعهٔ B باشد و در عین حال B دارای عضوی غیرمتعلق به A باشد، می‌گوییم A یک زیرمجموعهٔ حقیقی یا محض(سره) B است یا B یک ابر مجموعه حقیقی A است. به عنوان مثال مجموعهٔ اعداد طبیعی زیرمجموعه‌ای از اعداد صحیح است.

نماد \subseteq، علامت زیرمجموعه بودن است. به عنوان مثال می‌نویسیم \mathbb{N}\subseteq \mathbb{Z}.

گزارهٔ «A زیرمجموعهٔ B است» را به صورت A\subseteq B نمایش می‌دهیم، همچنین گزارهٔ «B یک ابرمجموعهٔ A است» را به صورت B\supseteq A می‌نویسیم و اگر A یک زیرمجموعهٔ محض B باشد می‌نویسیم A\subset B و یا B\supset A.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 15 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده
با استفاده از این آموزش می‌توانید یک رمز عبور مناسب انتخاب کنید و امنیت فعالیت‌های اینترنتی خود را افزایش دهید.
به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک رمز عبور خوب باید طولانی و حداقل بیشتر از هشت کاراکتر طول داشته باشد. پژوهشگران رمزعبور های 12 حرفی‌ را امن‌ترین و آسان‌ترین روش برای جلوگیری از کشف رمزعبور انتخاب کردند. طبق این تحقیق، یک هکر برای شکستن یک رمزعبور 12 حرفی‌ نیاز به 17 هزار و 134 سال دارد. اما پژوهشگران اذغان دارند که به خاطر سپردن دوازده حرف برای سایت‌ها و سیستم های مختلف کاری دشوار است و چند راه حل برای این مشکل ارائه می‌‌دهند.

رمزهای عبور خود را قوی انتخاب کنید

ویژگی های رمز عبور خوب

برای داشتن یک رمز عبور مناسب و مطمئن باید ترکیبی از روش‌های مختلف را به‌کار گرفت، اما یک رمز عبور مطمئن چه ویژگی‌هایی دارد؟ به‌طور كلی ویژگی‌های یك رمز عبور خوب عبارت‌اند از: در واژه‌نامه‌ها یافت نشود، حاوی اعداد و كاراكترهای ویژه باشد، تركیبی از حروف كوچك و بزرگ باشد، طول آن كمتر از ۱۰ كاراكتر نباشد و به سادگی نتوان آن را بر اساس اطلاعات شخصی شما (مانند تاریخ تولد، كد پستی خانه‌، شماره تلفن و...) حدس زد.

بقیه در ادامه مطلب......


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 14 شهریور 1394 :: نویسنده : حسن نقی زاده
به سه شکل بالا نگاه کنید، مساحت بخش رنگی در کدامیک از شکل ها، بیشتر از بقیه است؟
 
 
 
 
[جواب این تست هوش، در ادامه...]ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :